registreer-nu op ashladan

Morowe - Piekło.Labirynty.Diabły

Review door op 23/08/2010

Ashladan score:

80

Sfeer

Interessante en meeslepende composities

Blijft boeien tot het eind

Gebruik van eigen taal

Niet bijster origineel

 

moroweVorige week nog de top van de Britse Metal met Iron Maidens nieuwste kraker. Deze week ga ik met jullie naar de ijselijkste dieptes van de Poolse Black Metal. Ik geef jullie Morowe.

Morowe is een Post-Black Metalband uit het Poolse Katowice die ondanks hun bestaan sinds 2006 nog maar één album heeft uitgebracht. En dit album draagt de wonderbaarlijke titel Piekło.Labirynty.Diabły. Typisch een titel waarbij ik blij ben met de uitvinding "CTRL+C --> CTRL+V". Ik heb er geen idee van wat het betekent, maar dat het Pools is, is een zekerheid. En kijk eens aan, al de nummers worden in het Pools gezongen. Morowe, jullie hebben zojuist het bonuspunt voor gebruik van eigen taal verdiend, hurray!

Wat opvalt is dat deze lyrics vooral clean worden gezongen, verweven in een tapijt van grunts en screams op het gepaste moment. Deze zang doet me soms wat denken aan Niklas Kvarforth van Shining. Hoe dan ook, de zang past perfect en weet op het juiste moment het juiste gevoel te bereiken.

Sfeer en gevoel worden hier zeker bereikt, dan kan ik zeggen. De ijzige leegtes van een naderende apocalyps in combinatie met de trauma's van een land verscholen achter het Ijzeren Gordijn onder een communistisch bewind delen dezelfde kom. Breng hierbij nog het beeld van een door de maatschappij uitgestoten man in een armzalig krot met een heroïnespuit en een lege fles wodka en het festijn is compleet.

Muzikaal gezien is dit een plaat om rekening mee te houden. We krijgen moderne, maar inventieve Black Metal te horen. Hier gebeurt tenminste nog eens iets onverwachts en interessants in de muziek, en daar hou ik van! Voor de mensen die perse een verwijzing naar een ander album van een andere groep willen lezen in een review, Rebel Extravaganza van Satyricon is een mooie naam om hier het verband mee te maken. Qua productie, stijl en sfeer kunnen er best wat vergelijkingen gemaakt worden. Ik twijfel er niet aan dat deze plaat wel eens een invloed kon geweest zijn voor Morowe, zoals bij veel andere hedendaagse Black Metalbands ook het geval is.

Overdreven originaliteit of wereldschokkende nummers hoef je niet te verwachten.
Het punt is dat dit gewoon een uitstekend album is en daar laat ik het bij.

De conclusie van Smetsar voor dit album

Dit is een kwaliteitsvol Post-Black Metalalbum dat zeker de moeite loont. Een aanrader!

Album Fiche

Band:
Label:
Website:
Kopen: Koop nu Morowe - Piekło.Labirynty.Diabły bij Discorder!
Score: 80 / 100
© 2006-2012 Ashladan Alle rechten voorbehouden - Privacybeleid-Disclaimer
De inhoud van deze website is gelicentieerd onder een Creative Commons Naamsvermelding-NietCommercieel-GeenAfgeleideWerken 3.0 Nederland licentie