registreer-nu op ashladan

Glyder - Yesterday Today and Tomorrow

Review door op 07/08/2010

Ashladan score:

80

  • Leuk om anno 2010 een goede classic rock plaat te horen
  • Band heeft duidelijk ervaring
  • Voor sommigen zou de stem van Tony Cullen na een tijd kunnen vervelen
  • De bonustracks waren beter weggelaten

Glyder - Yesterday Today and TomorrowVermoedelijk zal de naam Glyder bij de gemiddelde Ashladan-lezer geen al te grote bel doen rinkelen. Nochtans timmeren deze Ieren al een aantal jaar aan de weg, met hun interpretatie van de Classic Rock. Ze openden zelfs al voor Metallica bijvoorbeeld, nochtans een heel ander genre. Yesterday Today en Tomorrow is hun derde cd en combineert heerlijk een oude seventies-sound met moderne invloeden, met een (grote) knipoog naar Thin Lizzy.

Het grote woord is gevallen: Thin Lizzy. Thin Lizzy is bijzonder belangrijk voor Glyder, want ze werden ontdekt tijdens een soort Phil Lynnot tributefestival in Dublin. En zowel wat stem als muziek betreft, kom je regelmatig een grote Thin Lizzy verwijzing tegen, al klinkt zanger Tony Cullen net iets lichter en minder warm qua timbre. Maar al wat de classic rock zo “klassiek” maakt, is ruimschoots aanwezig: goede vocalen, meerstemmige refreinen, Hammondorgels, riffs, harmonieuze melodie … En toch krijg je niet het gevoel naar iets gedateerds te luisteren. Onder andere omdat sound en zang ook wel wat weg hebben van Chriss Goss en zijn Masters of Reality. Of omdat een aantal van de riffs recht van bij The Donnas hadden kunnen komen, zoals bij het schitterende Knockout, een nummer dat verwijst naar de “Rumble in the Jungle”, de legendarische bokswedstrijd uit 1974 tussen George Foreman en Mohammed Ali.

Het derde nummer, Jack Strong, heeft ook iets herkenbaars, namelijk het stotterende synthesizertje dat zo prominent aanwezig was op Legs van ZZ Top. Voor de rest is dit een typisch nummer met alle ingrediënten van hierboven: melodie, riff, orgeltje, zang, meerstemmigheid … De grens met AOR, ook al zo’n oud begrip, is soms dun, zoals in Innocent Eyes. Maar dat laten ze dan weer opvolgen door Make a Change, waar een korte, nijdige riff centraal staat.

Ook nog vermeldenswaard is dat Dave Meniketti van Y&T als gastmuzikant een solo ten beste mag geven in het titelnummer. Dat titelnummer vind je trouwens helemaal achteraan, als tiende. Hoewel, helemaal achteraan klopt niet, want je krijgt er nog eens drie bonustracks bovenop. Bonustracks die me niet helemaal kunnen boeien, want veel meer synthesizer en daarenboven experimenteler of progressiever, en dat rijmt niet met mijn idee over “classic rock”.

Tracklisting:

  1. That Line
  2. Knockout
  3. Jack Strong
  4. Innocent Eyes
  5. Make A Change
  6. Back To The Water
  7. The Bitter End
  8. One Of Us
  9. Always the Loser
  10. Yesterday, Today And Tomorrow
  11. Time To Fly (Bonus Track)
  12. All You've Done (Bonus Track)
  13. Elverstown (Bonus Track)

De conclusie van SergeV voor dit album

Voor wie zoals ik al een jaar of dertig naar het hardere rockwerk luistert, is deze Glyder een aangename flashback. Ze hadden de perfecte 70s covergroep kunnen zijn, maar hun beslissing om zelf creatief te gaan omspringen met elementen uit de classic rock en eigen werk uit te brengen, was beslist een goede. Erg bekend zijn ze nog niet, misschien omdat de classic rock niet echt de hype van het moment is in de metal, maar deze Yesterday Today & Tomorrow misstaat zeker niet in je cd-rek.

Album Fiche

Band:
Label: Steamhamer/SPV records
Website: Glyder music
Kopen: Koop nu Glyder - Yesterday Today and Tomorrow bij Discorder!
Score: 80 / 100

Reacties

Opties reactieweergave

Kies uw favoriete manier om reacties weer te geven en klik op "instellingen opslaan" om uw veranderingen te activeren.
mjiende Zon, 08/08/2010 - 13:35
afbeelding van mjiende

Ik volg die gasten al van bij

Ik volg die gasten al van bij hun debuutcd die helemaal klonk als Thin Lizzy. Goed dat ze stilaan wat loskomen van dat 'coveren' en een eigen stijl ontwikkelen.

Mogen gerust eens de oversteek maken voor een concertje.

J

© 2006-2012 Ashladan Alle rechten voorbehouden - Privacybeleid-Disclaimer
De inhoud van deze website is gelicentieerd onder een Creative Commons Naamsvermelding-NietCommercieel-GeenAfgeleideWerken 3.0 Nederland licentie