A New Dawn - Finally ...
Ashladan score:
80
- Origineel door de twee zangeressen
- Vocaal sterk
- Stevige ritmesectie
- Productie kon iets verfijnder
Voor wie net als ik de groep A New Dawn nog niet kende: het is een Nederlandse “female fronted”
band die “eclectic metal” brengt. Dat zijn veel moeilijke woorden, tijd om dat
meer in detail te onderzoeken via hun recent uitgebrachte EP Finally ….
Aangezien het om een EP gaat, verwachtte ik een nieuwe band die zijn eersteling uitbracht, maar dat bleek niet het geval. A New Dawn bracht in 2008 al een full cd uit, Falling from Grace, en zelfs een dvd. Daarenboven heeft de groep al meer dan 100 optredens op haar actief. Na die debuut cd verteerde de band de nodige strubbelingen, en ziet dit een beetje als een nieuwe start, een aanloop naar een volgende full cd.
Nog een opvallend feit: female fronted betekent hier eigenlijk “double female fronted” want twee zangeressen, Jamila en Alysia, maken het mooie weer. Met andere woorden: aan meerstemmigheid geen gebrek. Om al dat engelengeluid te compenseren, tellen ze ook nog een grunter in de rangen, Mike van den Heuvel. Voeg daar nog twee gitaristen bij, een bassist en een drummer en je komt aan 7 bandleden. Origineel wel.
En dan de muziek zelf: aangezien ze Nederlands zijn, zou je
ze al snel veronderstellen dat ze klinken als Within Temptation of The
Gathering, maar dat is fout gedacht. Zo valt er bijvoorbeeld nergens een
noot synthesizer te horen.
Het eerste nummer van de drie nummers tellende EP, Desire, doet me puur muzikaal eigenlijk aan een rechttoe rechtaan Iron Maiden denken, maar dan met een
zwaarder naar voor gemixte en wat minder technische bas. Met de stem er bij
moest ik wel eens terugdenken aan Elis,
die hier vorig jaar werd gereviewd.
Bij het tweede nummer Masque of the Red schakelt A New Dawn een versnelling hoger en hoor je de eerste grunts, wat het al veel agressiever maakt dan dan Desire. Met een opvallende rol voor de beide damesstemmen die verschillende zanglijnen voor hun rekening nemen.
Het bijna 8 minuten durende slotnummer Final Verdict bouwt verder op Masque of the Red. Behoorlijk snel en nijdig klinkend, stoere riffs, vrouwelijke samenzang, meer grunts maar ook met meer variatie en stijlwisselingen.
De conclusie van SergeV voor dit album
A New Dawn gaat duidelijk verder en harder dan de mainstream female fronted groepen. Ook door hun bezetting met twee zangeressen en een grunter vallen ze op. Live moet dit niet eenvoudig te brengen zijn door de ingewikkelde zanglijnen, maar op deze EP brengen ze het er heel goed vanaf. Goed idee van de band om niet in stilte te werken aan een nieuw full album, maar om met deze EP het publiek al warm te maken.
Album Fiche
| Band: | |
|---|---|
| Label: | |
| Website: | A New Dawn |
| Kopen: | Koop nu A New Dawn - Finally ... bij Discorder! |
| Score: | 80 / 100 |