Sabaton - Trix/Hof ter Lo (Antwerpen), 18 december
Show score:
92
In augustus kondigde het Zweedse Sabaton aan dat het zijn World War Tour, een reeks van meer dan 200 concerten gespreid over anderhalf jaar, zou eindigen in Hof ter Lo met een show zonder setlist. Het optreden zou op zo'n vier uur uitverkopen en de verwachtingen zouden hoog zijn.
Het voorprogramma was ex-Iron Maiden zanger Blaze Bayley. De band begon erg stroef aan zijn set: de lichten doofden wel, maar de bandleden leken toen pas aan de soundcheck te beginnen. Ten langen leste begon de band dan toch te spelen, en liep Bayley (tegenwoordig met kaalgeschoren hoofd) het podium op. Wat volgde was een set van drie kwartier met vooral werk van Blaze zelf, slechts twee Iron Maiden songs (Futureal en Man on the Edge) en enkele speeches over hoe blij de man wel niet was, en hoe goed Sabaton wel niet is. Iets te veel gepraat (zeker toen hij de intro van Man on the Edge onderbrak om een uitleg te doen over hoe goed het publiek in Belgique wel niet was volgens Sabaton) en geforceerd entertainen van het publiek (tijdens nagenoeg iedere instrumentaal stuk trachtte Blaze de handen van het publiek in de lucht te krijgen - maar misschien willen mensen gewoon van de muziek genieten, Blaze?). Muzikaal zat het echter wel snor, en het publiek was opgewarmd voor de headliner.

Na een half uurtje pauze was het tijd voor de act die meer dan duizend fans naar Antwerpen lokte. Wie een optreden van de band heeft gezien weet hoe zo'n set begint: The Final Countdown van Europe en intro The March to War erachter geplakt. Tijdens die intro zagen we de twee Daniels plaatsnemen achter de drums en de toetsen, en betraden de drie snarenplukkers het podium...
"Good evening Antwerpen! We are Sabaton, and this is Ghost Division!" En met dat nummer begon de band aan een erg energiek optreden van meer dan twee uur. De band had er duidelijk plezier in en die vonk sloeg direct over op het publiek. Al na de eerste song scandeerden de fans de naam van de band en dat zou die avond wel vaker gebeuren. Er waren vele verrassingen, zowel muzikale als andere, de een al wat onschuldiger dan de andere. Zo liet zanger Joakim weten dat de crew op de laatste avond van een tour graag dolt met de band: flesjes water vullen met wodka, of laten weten dat Joakims micro geswaffeld was geweest. Iets fijnere verrassingen waren de cadeautjes die tijdens het optreden onder kerstbomen werden gelegd en aan het eind van de show in het publiek verschenen, en twee belangrijke aankondigingen na de set: Sabaton speelt 22 juni op Graspop Metal Meeting en een (mogelijke) cover voor het nieuwe album.
Ondanks de verrassingen en cadeautjes draaide de avond vooral om de muziek: de eerste vier nummers waren gekozen door de band, nadien volgde de keuze van het publiek. Om alles wat in goede banen te leiden stelde Sabaton een keuze tussen twee of drie songs voor, en het enthousiasme van het publiek bepaalde dan welk nummer gespeeld werd. Als het publiek de keuze niet kaapte: een vlag van de 101st Airbourne of een groep stemmen die de melodie van Swedish Pagans begonnen te zingen, waren voldoende om de band Screaming Eagles of Swedish Pagans te laten spelen. De gespeelde songs vormden een aangename mix van te verwachten nummers (Attero Dominatus, Metal Machine/Crüe, ...) als verrassingen (Stalingrad). De band beschikte voor deze tour over een dertigtal ingestudeerde songs, al zat een nummer als Midway daar niet tussen: "We zijn vergeten hoe we Midway moeten spelen!"
Sabaton prees zichzelf gelukkig met de Belgische fans: ze behoren tot de meest trouwe fans in de wereld, en zelden zien ze zoveel handen in de lucht gaan als tijdens de Belgische optredens. Daarom besloot de band om zijn tour in België af te sluiten, en daarom zien we de Zweden volgend jaar opnieuw op Graspop staan. Ik kijk er nu al naar uit.

Setlist:
- Ghost Division
- Primo Victoria
- 40:1
- Cliffs of Gallipoli
- Talvisota
- Wolfpack
- Screaming Eagles
- Swedish Pagans
- Stalingrad
- Panzer Battalion
- The Final Solution
- Attero Dominatus
- Panzerkampf
- Coat of Arms
- Purple Heart
- Metal Ripper
- Saboteurs
- White Death
- The Price of a Mile
- In the Name of God
- Jingle Bells
- Metal Machine/Metal Crüe

Concert foto's
- login of registreer om te reageren
Reacties
het was gwn AWESOME=Dzeer
het was gwn AWESOME=D
zeer blij dat mijn vlag tog wat opbrenge(Screaming Eagles)
maar had wel iets van WTF? toen ik midway kruiste en Jocke antwoorde dat ze ni meer wisten hoe dat te spelen:p
Beste van mijn 6 Sabaton concerten en een super show en animatie
Wel 1 minpunt wat betreft de locatie
Hof Ter Lo: DOE IX AAN UW OVERWARME ZAAL!
Klink allemaal zeer goed, al
Klink allemaal zeer goed, al blijf ik het jammer vinden dat er geen grotere zaal is gezocht. Het was echt maanden op voorhand uitverkocht, tijd genoeg gehad, denk ik dan. Of was het label 'uitverkocht' te belangrijk?
In het interview met Par
In het interview met Par wordt er uitgelegd waarom ze voor Hof ter Lo hebben gekozen.
volgende keer man ;)ik denk
volgende keer man ;)
ik denk gwn dat ze wisten dat hun laatste keer hof ter lo was en dat ze in die zaal wouden eindigen.
Sabaton heeft geen enkele moer om uitverkocht of niet.
anders zouden ze in verschillende landen wel minder optreden of kleinere zalen nemen