registreer-nu op ashladan

Interview met Chainsaw

Tag: Interview

1. Toen ik Chainsaw live zag in 2007 in Den Ast in Heule is één onderdeel van het optreden me erg bijgebleven. Namelijk de act met het varken, de ingewanden en het bloed tijdens The Butcher Of Bagdad.
Dit is iets wat wellicht geen andere band jullie heeft voorgedaan, toch niet op deze manier. Hoe zijn jullie op het idee gekomen om dit in jullie show te verwerken?

Aike : We zijn begonnen een pluche paashaas te slachten, tijdens een paasshow. Dat was zo'n succes, dat we altijd dingen zijn blijven slachten.
Don : We waren niet meer te stoppen en bleven meerdere zaken slachten waaronder videorecorders, emmers en worsten.
Yanni : Aangezien we ook een nummer hebben genaamd The Butcher of Bagdad, wat over varkensvlees gaat leek een varken afslachten een logisch vervolg.
Quinz : Het was eerst een klein pluche varkentje met een aardige lading bloed, waarna een fan ons er op wees dat het wel te gek was, maar dat het allemaal wel wat groter kon. Waarop we het enorme monster creerde dat je tegenwoordig in al zijn glorie tijdens onze show kan beleven!!!

2. Veel jeugdhuizen of cafés zullen jullie waarschijnlijk al vervloekt hebben door het opkuiswerk achteraf. Nog nooit geen zware klachten of conflicten gehad als gevolg daarvan?

Don : We zijn inmiddels behoorlijke bloed experts geworden, dus het valt over het algemeen wel mee met de rotzooi. Een spetter her en der is natuurlijk een leuk souvenir, maar door onze damage control richten we nooit echte schade aan en kan er vrij makkelijk .. uh.. gekuist worden.


3. Jullie hebben sinds kort een nieuw album uit, getiteld Metal Missionary. De nummers die op jullie myspace staan zijn in ieder geval al veelbelovend. Kun je ons wat meer vertellen over het nieuwe album? Zijn er grote veranderingen ten opzichte van Smell The Saw? Kortom, vertel ons alles wat je erover kwijt wilt.

Aike : Alles?
Yanni : Hij stampt meer! Meer kaliber beukestein..
Aike : We hebben wederom een omvangrijk boekwerk bijgevoegd en elk nummer wordt uitgelegd met een sappige foto.
Quinz : De productie is er extreem op vooruit gegaan.
Don : En we zijn allemaal wat beter geworden en dat kan je gewoon horen. Ik ben erg enthousiast over de nieuwe plaat.


4. Ik heb gezien dat jullie van label veranderd zijn, vanwaar de keuze voor Meat Rackords?

Yanni : In eerste instantie zouden we de 2e cd ook via World Chaos uitbrengen, maar wegens financiele problemen konden ze ‘m niet op korte termijn uitbrengen.
Don : Toen werd het ineens erg stil in het land van de rijzende zon.
Aike : En toen bleek dat langere termijn ook wat lastiger werd, zijn we op zoek gegaan naar een andere platenmaatschappij. We werden benaderd door Henk de Vries van een enthousiast nieuw nederlands metal label, genaamd Meat Rackords. Nou... die naam sprak ons al direct aan natuurlijk..
Don : MEAT!!!!
Yanni : Hij kwam met een erg goeie deal en we besloten in het vlees te stappen....

5. Chainsaw doet het al die jaren al met slechts één gitarist, wat een beetje zeldzaam geworden is in het geprezen Thrash Metal genre. Nog nooit overwogen om een tweede gitarist in te lijven of blijven jullie liever verder doen met z'n vieren?

Yanni : Ik ben veel te bang dat een 2e gitarist beter is dan ik en daar heb ik een te groot ego voor, hahaha.
Quinz : plus het feit dat een extra lid ten koste gaat van het aantal kratten bier dat we kunnen meenemen in de bus.
Aike : Welke gitarist wil er nou bij ons in de band?
Don : Tja .. met ons gestoorde verleden, zijn we allang blij dat onze huidige bezetting het overleeft en geestelijk min of meer in orde blijft.
Aike : 3 van die snuiters met stokken met ijzerdraad wordt gewoon te veel van het goede.

6. Een belangrijk aspect in het leven van veel Metalheads is ongetwijfeld... bier! Wat zijn de favoriete bieren of welke bieren maken Chainsaw zoals het is?

Aike : Ik maak mijn eigen bier genaamd Bocht! Ik heb net 20 liter gebrouwen zonder koolzuur. Uh.. dat was niet de bedoeling.
Don : Buiten dat overtreffelijke Bocht (als er koolzuur in zit), zijn mijn favoriete merken, Murphy's Irish Red, Hertog Jan en Guiness.
Quinz : Euroshopper, goed te zuipen en het bier is nog goedkoper dan het statiegeld.
Aike : en het heeft katergarantie, maar dat mag de pret niet drukken.
Yanni : Doe mij maar een fles Ouzo, maar daarnaast gaat een lekkere Grimbergen of een Kronenbourg er ook wel in.....als Ouzo.

7. 2008 was dé come-back van Thrash Metal. Veel oude grootheden hebben inmiddels weer een nieuw album uitgebracht. Naast topschijven van Testament en Death Angel heeft ook Metallica weer een nieuwe plaat afgeleverd. Vertel eens, wat vinden jullie ervan?

Quinz : Ja bagger, luister naar Violator.
Aike: Nou die van Testament is te gek. Die comeback van de Thrash metal is over het algemeen een goed ding.
Don : Een beetje zoals Bocht.. soms zit er koolzuur in en soms niet.
Yanni : Ik ben zelf persoonlijk meer een voorstander van de Duitse Thrash metal, dan de Bay area thrash en Violator gaat er bij mij ook wel in als Ouzo.
Don : Wat een zuiplap die Griek.

8. Hier en daar begint het te kriebelen bij de huidige generatie om weer old skool Thrash Metal bandjes op te richten. Welke goede raad kunnen jullie hen geven?

Quinz : Neem geen Griek in de band die alleen maar Ouzo zuipt.
Aike : Koop Euroshopper bier, want dat is goedkoper dan het statiegeld.
Quinz : En als je geen 5e lid neemt, kan je er heel veel van mee slepen.
Yanni : Ik zou zeggen, koop een fles Ouzo, pak een stuk hout met ijzerdraad, sluit je 48 uur op in een kamer en je hebt een thrash klassieker te pakken.
Don : Je moet niet kriebelen maar spelen.
Aike : Zorg er voor dat je je spullen labelt. We zijn in de loop der jaren ontzettend veel kwijt geraakt.
Yanni : Als je een stabiele line-up wilt houden en dus wilt zorgen dat je band niet uit elkaar lazert, moet je zorgen dat je compromissen met elkaar kan blijven sluiten, zonder dat daarmee de stijl en de feeling van de band verloren gaat. Sommige bandleden in bepaalde bands willen nog wel eens hun zin doordrijven ten koste van alles en maken daarmee vaak de hele band kapot.

9. Hoe ziet de toekomst er uit voor Chainsaw? Al concrete plannen?

Don : De cd is net uit.. We zijn op dit moment keihard bezig met de promotie er van en willen zoveel mogelijk gaan optreden. Dat is er een beetje bij ingeschoten door alle gekte rondom de release van Metal Missionary.
Aike : We zijn al weer druk bezig met nieuwe nummers voor een opvolger.
Don : Een nieuwe videoclip lijkt me ook wel wat, maar nog geen concrete plannen daarvoor..

10. Tot zover dit interview. Hebben jullie nog enkele laatste woorden voor de Belgische Metalheads?

Don : Ik zou zeggen, ren naar de winkel en koop als de sodemieter die nieuwe schijf van Chainsaw!!!!!!


© 2006-2012 Ashladan Alle rechten voorbehouden - Privacybeleid-Disclaimer
De inhoud van deze website is gelicentieerd onder een Creative Commons Naamsvermelding-NietCommercieel-GeenAfgeleideWerken 3.0 Nederland licentie